Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Światłolecznictwo

Laseroterapia

zabieg, który wykorzystuje działanie wiązki mono-chromatycznego światła widzialnego lub podczerwonego, która wnikając w głąb tkanek, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne i naprawcze organizmu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przyspiesza gojenie się ran, przyśpiesza zrosty kostne.

Naświetlanie lampą Sollux (IR)

zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone , które wywołując efekt ocieplenia tkanek, działa przeciwzapalnie , zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych ,uśmierza bóle i poprawia przemianę materii. Działanie przeciwbólowe (z niebieskim filtrem) oraz przeciwzapalne (z filtrem czerwonym).

Naświetlanie lampą kwarcową (UV)

zabieg, który wykorzystuje promieniowanie nadfioletowe, wytwarzające w skórze pigment, , uaktywniające Wit D3, działające przeciwkrzywiczo i bakteriobójczo.Stosowane w profilaktyce i leczeniu krzywicy,rekowalescencji,przy zwiększonej zapadalności na infekcje,w zaburzoniach regulacji wegetatywnej, schorzeniach dermatologicznych.

Lampa Fotovita

terapia światłem, zbliżonym do światła słonecznego. Stosowana w depresji jesienno-zimowej, w zaburzeniach snu. Poprawia samopoczucie psychiczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym , przy krótszej ekspozycji na światło słoneczne.

Bioptron

to terapia światłem spolaryzowanym bez efektu cieplnego. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran, stosowanej w leczeniu chorób skórnych łuszczycy, dermatozach, schorzeniach laryngologicznych,chorobach narządu ruchu.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie