Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Masaże

Masaż suchy klasyczny

całego ciała lub częściowy - to masaż ręczny z zastosowaniem różnego rodzaju chwytów ,który poprzez bodżce mechaniczne działa miejscowo (na skórę, tkankę podskórną i mięśnie ), a także za pomocą mechanizmów nerwowych i humoralnych na cały organizm. Łagodzi bóle, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych ,poprawia krążenia obwodowe i trofikę tkanek.

Masaż limfatyczny

to masaż ręczny, który pobudza krążenie obwodowe i ułatwia odpływ zalegającej limfy w kończynach, działa rozluźniająco,przeciwobrzękowo i przeciwbólowo.

Masaż relaksacyjny

to masaż ręczny, zmniejszający nadmierne napięcie nerwowo-mięśniowe, powodując odprężenie psychiczne i redukcję skutków stresu.

Masaż podciśnieniowy

( pneumatyczny) - masaż wykonywany za pomoca sekwencyjnie pompowanych komór powietrznych ( rękawów) , o indywidyalnie dobranym ciśnieniu .Wspomaga leczenie zaburzeń krążenia obwodowego krwi i limfy, zmniejsza obrzęki. Szczególnie zalecany jest w profilaktyce niewydolności żylnej kończyn dolnych,likwiduje efekt ciężkich nóg, redukuje objawy cellulitis.

Aquavibron

masaż wibracyjny wykonywany za pomocą drgającej membrany , dla której źródłem drgań jest przepływająca woda. Stosowany w schorzeniach narządu ruchu,zaburzeniach krążenia obwodowego , zaburzeniach przemiany materii.

Masaż odchudzający

to masaż ręczny, który redukuje tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, pobudza ukrwienie oraz działa na tkankę podskórną zmniejsza cellulitis.

Pas wibracyjny

to urządzenie do masażu mechanicznego mięśni , skóry i tkanki podskórnej bioder, nóg, brzucha, odpowiednim pasem z wypustkami, przyspiesza przemianę materii, pobudza miejscowe krążenie oraz redukuje cellulitis.

Masaż stóp

to ucisk na receptory stóp , który pobudza krążenie kończyn dolnych i działa przeciwbólowo.

Hydro-jet

rodzaj masażu mechanicznego łączącego w sobie funkcję masażu suchego i działanie ciepła. Czynnikiem masującym jest ogrzany strumień wody, który ruchem okrężnym pod elastyczną powierzchnią z naturalnego kauczuku przesuwa się od stóp do odcinka szyjnego kręgosłupa masując ciało. Hydro-jet znosi dolegliwości związane ze stresem, przemęczeniem, przepracowaniem, wzmacnia działania antycellulitowe oraz daje uczucie odprężenia i relaksu. Zalecany w zespołach bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, zaburzeniach krążenia.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie