Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Kinezyterapia

Gimnastyka indywidualna kończyn górnych (UGUL)

to odpowiedni zestaw ćwiczeń ruchowych w systemie bloczków, dźwigni i podwieszek , stosowany w odciążeniu oraz w odciążeniu z oporem , mający na celu wzmocnienie mięśni i stawów obręczy barkowych i kończyn górnych, a także przywrócenie ich utraconej czynności lub wyrobienie zastępczej.

Gimnastyka indywidualna kończyn dolnych (UGUL)

to odpowiedni zestaw ćwiczeń ruchowych w systemie bloczków,dźwigni i podwieszek stosowany w odciążeniu lub w odciążeniu z oporem , mający na celu wzmocnienie , przywrócenie utraconej czynności lub wyrobienie zastępczej dla mięśni obręczy biodrowych i kończyn dolnych oraz zwiększenie ruchości w stawach.

Gimnastyka kardiologiczna

(zbiorowa) to zestawy ćwiczeń ogólnokondycyjnych zespołowych, o średnim stopniu trudności, wpływające na poprawę sprawności całego organizmu, a zwłaszcza układu krążeniowo-oddechowego .

Gimnastyka oddechowa

(zbiorowa) - to zestawy ćwiczeń ogólnokondycyjnych o małym stopniu trudności , z przewagą ćwiczeń oddechowych wykonywanych w pozycji stojącej lub siedzącej.Poprawia funkcje krążeniowo- oddechowe.

Muzykoterapia

zabieg wykorzystujący muzykę do terapii relaksacyjnej , ćwiczeń oddechowych , rozluźniających , zmniejszających stany napięcia nerwowego , z elementami hipnozy , autosugestii.

Nordic Walking

marsz Norweski - technika poruszania się przy pomocy specjalnie skonstruowanych kijków. Idealna forma aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Poprawia ogólną kondycję , przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa i stawów obwodowych . Zalecana każdemu , jako forma codziennej aktywności fizycznej , a szczególnie w chorobach układu krążęnia, chorobach narządów ruchu, osteoporozie ,cukrzycy , nadwadze i otyłości.

Rower

to trening rowerowy (stacjonarny) , interwałowy lub ciągły , z dobranym indywidualnie obciążeniem ,poprawiający wydolność krążeniowo-oddechową i ogólną kondycję.Podstawowy zabieg w rehabilitacji kardiologicznej.

Rotor kończyn górnych i kończyn dolnych

to trening bez obciążenia, zwiększający zakres ruchu w stawach , poprawia pracę mięśni.

Orbitrek

trening wytrzymałościowy , naśladujący fizjologiczny chód ,uruchamiający wszystkie ważniejsze grupy mięśni, stosowany z indywidualnie dobranym obciążeniem, poprawia funkcje krążeniowo-oddechowe.

Wioślarz

trening wytrzymałościowy, angażujący wszystkie grupy mięśni, poprawiający wydolnośc krążeniowo-oddechową oraz zwiększający kondycję ogólną

Ćwiczenia manualne

to zestaw odpowiednich ćwiczeń drobnych stawów rąk i nadgarstków , który zwiększają precyzyjność i zakres ruchu w stawach.Polecane w chorobie zwyrodnieniowej stawów, rzs.

Wyciąg szyjny Pętla Glissona

wyciąg mechaniczny w systemie podwieszek i dźwigni do odciążenia stawów odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwiększa ruchomość w tych stawach, łagodzi bóle.

Wyciąg lędźwiowy

trakcja - wyciąg mechaniczny odciążający stawy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Zmniejsza dolegliwości bólowe,poprawia ukrwienie oraz zakres ruchomości kręgosłupa.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie