Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Kąpiele

Kąpiel 4 - komorowa

to zabieg elektroleczniczy, w którym kończyny górne i dolne poddane zostają działaniu prądu stałego. Stosuje się kąpiel wodną o zstępującym kierunku przepływu prądu (nadciśnienie, zaburzenia ukrwienia obwodowego, zwyrodnienia stawów) lub kąpiel o wstępującym kierunku przepływu prądu (niedociśnienie, zapalenia wielonerwowe, nerwobóle).

Kąpiel perełkowo-ozonowa

hydromasaż wielostrumieniowy w wannie z wodą ,do której jest dorowadzone sprężone powietrze,nasyconą ozonem. Pęcherzyki powietrza masują skórę, pobudzając receptory. Działa tonizująco na układ nerwowy ,poprawia krążenie , działa relaksująco, stosowana w zaburzeniach snu, stanach wyczerpania nerwowego.

Hydromasaż w wannie

hydromasaż wielostrumeniowy,z użyciem sprężonego powierza i ozonu.Wywołuje rozluźniający masaż całego ciała, odpręża, działa tonizująco na układ nerwowy.

Kąpiel solankowa

zabieg wykonywany w wannie z wodą z dodatkami soli leczniczej. Zdeponowane w naskórku substancje lecznicze w postaci tzw. płaszcza solnego oddziaływują na organizm przez kilka godz po zakończonej kąpieli.Zabieg stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, przewlekłych zapaleniach stawów, gośćca tkanek miękkich, nerwobólów, leczeniu nerwic, bezsenności oraz w stanach wyczerpania nerwowego.

Kąpiel aromatyczna

zabieg wykonywany w wannie z wodą z dodatkiem olejków eterycznych np. sosnowego, świerkowego, rozmarynowego czy lawendowego lub soli zapachowych . Stosowany w zaburzeniach krążenia, nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych,ma działanie przeciwdepresyjne , stosowany w bezsenności.

Masaż wirowy kończyn górnych

to zabieg w specjalnej wannie przeznaczonej do masażu wirowego dłoni, przedramion i stawów łokciowych. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, poprawia krążenie obwodowe. Stosowany w zespołach Reynouda,zaburzeniach krążenia na tle dyskopatii szyjnej, w stanach pourazowych i pooperacyjnych rąk.

Masaż wirowy kończyn dolnych

hydromasaż kończyn dolnych za pomocą strumienia wody wypływającej z odpowiednich dysz. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia ukrwienie kończyn dolnych, łagodzi bóle, zmniejsza obrzęki.stosowany z w zespole ciężkich nóg, profilaktyce choroby żylnej kończyn dolnych.

Gazowa kąpiel kwasowęglowa CO2

(sucha) - zabieg , który poprzez działanie CO2 w postaci gazowej na skórę i tkankę podskórną , dolnej połowy ciała , powoduje poszerzenie naczyń włosowatych skóry i przemieszczenie krwi w łożysku naczyniowym na obwód, spadek ciśnienia tętniczego krwi , zwolnienie czynności serca . Stosowany w nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca , zaburzeniach krążenia obwodowego tętniczego i żylnego w różnych schorzeniach.

Kąpiel perełkowa z preparatem borowinowym Tołpy

hydromasaż wielostrumieniowy wykonywany w wannie z wodą i z dodatkiem preparatu borowiny Tołpy zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne - mineralne. Działa kojąco, odpręża i relaksuje.Usprawnia mikrokrążenie i wspomaga eliminację toksyn. Redukuje dyskomfort powstały w wyniku wysiłku fizycznego i przeciążenia.

Masaż podwodny

to zabieg w wannie, gdzie strumieniem wody pod ciśnieniem 3 - 4 ATM z węża zakończonego odpowiednią nasadką masowane jest całe ciało (bez okolicy serca i głowy) lub jego segmenty. Stosowany w chorobch narządu ruchu, zaburzenia krążenia obwodowego ,nerwobólach , zespołach rwy kulszowej i barkowej oraz stany wyczerpania psychicznego.Poprawia przemianę materii, redukuje tkankę tłuszczową.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie