Sanatorium Rolnik w Nałęczowie

 

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PEŁNOPŁATNYCH

Od 1 stycznia 2016 r. pacjenci pełnopłatni, korzystający z pełnego zakresu świadczeń, otrzymują 4 zabiegi (3+gimnastyka grupowa) w dni zabiegowe oraz wstęp na basen z hydromasażami (pływanie lub hydromasaż)  w określonych godzinach, zgodnie ze zleceniem lekarskim.

Zajęcia na basenie

Firma Przyjazna Nauce

Najpiękniejszy Ogródek Posesja

Otwarta Firma

Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik
ul. Górskiego 14 (Park Zdrojowy)
24-150 Nałęczów
INFOLINIA
801 011 210
tel. +48 81 501 47 51,
fax +48 81 501 47 86
rolnik@sanatoria.com.pl
rezerwacje@rolnik.sanatoria.com.pl
Nr konta:
96 2030 0045 1110 0000 0052 9840

Akceptujemy karty płatnicze: MasterCard, Visa, Maestro, V PAY

Kąpiele

Kąpiele:

 • Kąpiel 4 - komorowa - to zabieg elektroleczniczy, w którym kończyny górne i dolne poddane zostają działaniu prądu stałego. Stosuje się kąpiel wodną o zstępującym kierunku przepływu prądu (nadciśnienie, zaburzenia ukrwienia obwodowego, zwyrodnienia stawów) lub kąpiel o wstępującym kierunku przepływu prądu (niedociśnienie, zapalenia wielonerwowe, nerwobóle).

  Kąpiel 4 - komorowa

 • Kąpiel perełkowo-ozonowa - hydromasaż wielostrumieniowy w wannie z wodą ,do której jest dorowadzone sprężone  powietrze,nasyconą  ozonem. Pęcherzyki powietrza masują skórę, pobudzając receptory. Działa tonizująco na układ nerwowy ,poprawia krążenie , działa relaksująco, stosowana w zaburzeniach snu, stanach wyczerpania nerwowego.

  Kąpiel perełkowa

 • Hydromasaż w wannie - hydromasaż wielostrumeniowy,z użyciem sprężonego powierza i ozonu.Wywołuje rozluźniający masaż całego ciała, odpręża, działa tonizująco na układ nerwowy.
 • Kąpiel kwasowęglowa (wodna) - zabieg wykonywany w wannie z wodą nasyconą dwutlenkiem węgla. Pęcherzyki gazu wchłaniane przez skórę rozszerzają naczynia tętnicze i żylne ,powodując obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie akcji serca, pogłębienie oddechu. Poprawiają metabolizm tkanek obwodowych.Zalecana  szczególnie w chorobie niedokrwiennej serca , nadciśnieniu tętniczym , cukrzycy, neuropatiach obwodowych.
 • Kąpiel solankowa - zabieg wykonywany w wannie z wodą z dodatkami soli leczniczej. Zdeponowane w naskórku substancje lecznicze w postaci tzw. płaszcza solnego oddziaływują na organizm przez kilka godz po zakończonej kąpieli.Zabieg stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, przewlekłych zapaleniach stawów, gośćca tkanek miękkich, nerwobólów,  leczeniu nerwic,  bezsenności oraz w stanach wyczerpania nerwowego.
 • Kąpiel aromatyczna - zabieg wykonywany w wannie z wodą z dodatkiem olejków eterycznych np. sosnowego, świerkowego, rozmarynowego czy lawendowego lub soli zapachowych . Stosowany w zaburzeniach krążenia, nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych,ma działanie  przeciwdepresyjne , stosowany w bezsenności.
 • Masaż wirowy kończyn górnych - to zabieg w specjalnej wannie przeznaczonej do masażu wirowego dłoni, przedramion i stawów łokciowych. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, poprawia krążenie obwodowe. Stosowany w zespołach Reynouda,zaburzeniach krążenia na tle dyskopatii szyjnej, w stanach pourazowych i pooperacyjnych rąk.
 • Masaż wirowy kończyn dolnych - hydromasaż  kończyn dolnych za pomocą strumienia wody wypływającej  z odpowiednich dysz. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia ukrwienie kończyn dolnych, łagodzi bóle, zmniejsza obrzęki.stosowany z w zespole ciężkich nóg, profilaktyce choroby żylnej kończyn dolnych.

  Masaż wirowy kończyn dolnych

 • Gazowa kąpiel kwasowęglowa CO2 (sucha) - zabieg , który poprzez działanie  CO2 w postaci gazowej na skórę i tkankę podskórną , dolnej połowy ciała , powoduje poszerzenie naczyń włosowatych skóry i przemieszczenie krwi w łożysku naczyniowym na obwód, spadek ciśnienia tętniczego krwi , zwolnienie czynności serca . Stosowany w nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca , zaburzeniach krążenia obwodowego tętniczego  i żylnego w różnych schorzeniach.

  Kąpiel kwasowęglowa

 • Kąpiel perełkowa z preparatem borowinowym Tołpy- hydromasaż wielostrumieniowy wykonywany w wannie z wodą i z dodatkiem preparatu borowiny Tołpy zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy  huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne - mineralne. Działa kojąco, odpręża i relaksuje.Usprawnia mikrokrążenie i wspomaga eliminację toksyn. Redukuje dyskomfort powstały w wyniku wysiłku fizycznego i przeciążenia.

  Kąpiel borowinowa Kąpiel borowinowa

 • Masaż podwodny - to zabieg w wannie, gdzie strumieniem wody pod ciśnieniem 3 - 4 ATM z węża zakończonego odpowiednią nasadką masowane jest całe ciało (bez okolicy serca i głowy) lub jego segmenty. Stosowany   w chorobch narządu ruchu, zaburzenia krążenia obwodowego ,nerwobólach , zespołach rwy kulszowej  i barkowej oraz stany wyczerpania psychicznego.Poprawia przemianę materii, redukuje tkankę tłuszczową.

  Masaż podwodny Masaż podwodny