Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Fizykoterapia

Jonoforeza (JF)

to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek przez nieuszkodzoną skórę lub śluzówkę jonów leku za pomocą prądu stałego. Miejscowe działanie wprowadzonego leku utrzymuje się przez ok. 24-28 godzin.

Diadynamik (DD)

zabieg elektryczny o działaniu przeciwbólowym, poprawiającym ukrwienie i metabolizm tkanek ,zwiększający wchłanianie wysięków , stosowany w leczeniu zespołów bólowych w chorobach zwyrodnieniowych stawów , stanach pourazowych narządu ruchu i nerwobólach.

Interdyn (ID)

zabieg z użyciem prądów interferencyjnych ,stosowany w dysfunkcji mięśni takich jak zaniki, osłabienie siły mięśniowej,a także w odruchowym wzmożonym napięciu mięśni w chorobach zwyrodnieniowych stawów,neuropatiach .Działa przeciwbólowo, stymulująco, poprawia krążenie obwodowe.

Galwanizacja

zabieg ,w którym wykorzystujemy działanie prądu stałego na tkanki.Galwanizacja anodowa zmniejsza odczuwanie bólu.Galwanizacja katodowa poprawia ukrwienie i metabolizm tkanek.

Terapuls-terapia

zabieg gdzie wykorzystujemy impulsowe pole elektromagnetyczne dużej częstotliwości, o wyraźnym wpływie przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym, zmniejszającym wysięki i krwiaki,stosowany w zapaleniach okołostawowych, zapalenia zatok, zaburzeniach krązenia obwodowego

Elektrostymulacja

zabieg, w którym wykorzystujemy prąd impulsowy prostokątny lub impulsy trójkątne, które pobudzają nerwy ruchowe i czuciowe wywołując skurcze mięśni , przeciwdziałają powstawaniu zaników mięśniowych.

Zabieg antycellulitis

zabieg, w którym wykorzystujemy falujące prądy impulsowe średniej częstotliwości do poprawy trofiki skóry i tkanki podskórnej.

Prądy Trauberta-terapia

zabieg, w którym wykorzystujemy przerywany prąd galwaniczny o prostokątnym kształcie impulsu i stałych parametrach. Działa silnie bodźcowo, zmniejszając odczucie bólu, poprawia krążenie obwodowe.

Mikroprądy

zabieg, w którym wykorzystujemy przerywany prąd stały o niskim natężeniu w celu przyśpieszenia regeneracji tkanek , gojenia się ran i zrostu kostnego.

Prądy Kotza-terapia

zabieg, w którym wykorzystujemy prąd modulowany średniej częstotliwości, stosowany do stymulacji mięśni zdrowych, nieodnerwionych, osłabionych (po opatrunku gipsowym, przy porażeniach obwodowych mniejszego stopnia).

Prądy Tensa-terapia

zabieg wykorzystujący prąd impulsowy niskiej częstotliwości, o silnym działaniu przeciwbólowym m.in. w dyskopatiach, nerwobólach, półpaścu, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zaburzeniach krążenia obwodowego.

Ultradźwięki

zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe o właściwościach głębokiego działania cieplnego, przeciwbólowych, przyśpieszających wchłanianie tkankowe, poprawiając metabolizm tkanek głębokich. Stosowane w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, ostrogi piętowej, w stanach zapalnych halluxów, po urazach tkanek kostnych i miękkich stawów.

Magnetoterapia

zabieg leczniczy wykorzystujący zmienne pole magnetyczne o częstotliwości 2000-3000 Hz, wykazujący efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy. Stosowany w celu przyśpieszenia zrostu kostnego,regeneracji tkanek miękkich,stymulacji krążenia obwodowego, poprawiając metabolizm wapnia w osteopenii i osteoporozie.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie