Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Sanatorium Rolnik położone jest w sercu parku zdrojowego o pow. ok. 16 ha, przylegającym do lasu zakładowego. Otoczenie wyróżnia różnorodność szaty roślinnej, liczne naturalne wąwozy lessowe, a przede wszystkim cisza i spokój sprzyjająca wypoczynkowi.

W czasie pobytu sanatoryjnego organizowane są spacery literackie do:

  • Chaty-Stefana Żeromskiego, oryginalnej pracowni pisarza z 1905 r.
  • Ochronki zbudowanej dzięki staraniom autora "Popiołów" w 1907 r. gdzie obecnie mieści się  Muzeum Bolesława Prusa.

Kuracjusze mogą korzystać z ogólnodostępnej oferty kulturalnej, uczestniczyć w imprezach muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej Viva il Cantare, M Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny, Międzynarodowy Festiwal Nałęczów i Skrzypce, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, brać udział w imprezach cyklicznych: Majówka z Panem Prusem, Noc Muzeów, uczestniczyć w pokazach z okazji Międzynarodowych Zawodów Balonowych oraz  spektaklach teatralnych, kiermaszach, wystawach i projekcjach filmowych.

  • Miłośnicy literatury mają na miejscu bibliotekę zaopatrzoną w bogaty księgozbiór.
  • Czas popołudniowy i wieczorny można spędzić przy muzyce i tańcu w kawiarni sanatoryjnej.
  • Na terenie obiektu znajduje się kaplica, w której odbywają się Msze św.  

 Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie