Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Ważne

 W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii (Dz.U.2020 poz.964), Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik wznawia działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego od dnia 25 czerwca  2020 r.
Na podstawie §9.2 w/w rozporządzenia informujemy, że warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w ramach NFZ  jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 pacjenta, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia kuracji uzdrowiskowej.

Fizykoterapia

Jonoforeza (JF)

to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek przez nieuszkodzoną skórę lub śluzówkę jonów leku za pomocą prądu stałego. Miejscowe działanie wprowadzonego leku utrzymuje się przez ok. 24-28 godzin.

Diadynamik (DD)

zabieg elektryczny o działaniu przeciwbólowym, poprawiającym ukrwienie i metabolizm tkanek ,zwiększający wchłanianie wysięków , stosowany w leczeniu zespołów bólowych w chorobach zwyrodnieniowych stawów , stanach pourazowych narządu ruchu i nerwobólach.

Interdyn (ID)

zabieg z użyciem prądów interferencyjnych ,stosowany w dysfunkcji mięśni takich jak zaniki, osłabienie siły mięśniowej,a także w odruchowym wzmożonym napięciu mięśni w chorobach zwyrodnieniowych stawów,neuropatiach .Działa przeciwbólowo, stymulująco, poprawia krążenie obwodowe.

Galwanizacja

zabieg ,w którym wykorzystujemy działanie prądu stałego na tkanki.Galwanizacja anodowa zmniejsza odczuwanie bólu.Galwanizacja katodowa poprawia ukrwienie i metabolizm tkanek.

Terapuls-terapia

zabieg gdzie wykorzystujemy impulsowe pole elektromagnetyczne dużej częstotliwości, o wyraźnym wpływie przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym, zmniejszającym wysięki i krwiaki,stosowany w zapaleniach okołostawowych, zapalenia zatok, zaburzeniach krązenia obwodowego

Elektrostymulacja

zabieg, w którym wykorzystujemy prąd impulsowy prostokątny lub impulsy trójkątne, które pobudzają nerwy ruchowe i czuciowe wywołując skurcze mięśni , przeciwdziałają powstawaniu zaników mięśniowych.

Zabieg antycellulitis

zabieg, w którym wykorzystujemy falujące prądy impulsowe średniej częstotliwości do poprawy trofiki skóry i tkanki podskórnej.

Prądy Trauberta-terapia

zabieg, w którym wykorzystujemy przerywany prąd galwaniczny o prostokątnym kształcie impulsu i stałych parametrach. Działa silnie bodźcowo, zmniejszając odczucie bólu, poprawia krążenie obwodowe.

Mikroprądy

zabieg, w którym wykorzystujemy przerywany prąd stały o niskim natężeniu w celu przyśpieszenia regeneracji tkanek , gojenia się ran i zrostu kostnego.

Prądy Kotza-terapia

zabieg, w którym wykorzystujemy prąd modulowany średniej częstotliwości, stosowany do stymulacji mięśni zdrowych, nieodnerwionych, osłabionych (po opatrunku gipsowym, przy porażeniach obwodowych mniejszego stopnia).

Prądy Tensa-terapia

zabieg wykorzystujący prąd impulsowy niskiej częstotliwości, o silnym działaniu przeciwbólowym m.in. w dyskopatiach, nerwobólach, półpaścu, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zaburzeniach krążenia obwodowego.

Ultradźwięki

zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe o właściwościach głębokiego działania cieplnego, przeciwbólowych, przyśpieszających wchłanianie tkankowe, poprawiając metabolizm tkanek głębokich. Stosowane w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, ostrogi piętowej, w stanach zapalnych halluxów, po urazach tkanek kostnych i miękkich stawów.

Magnetoterapia

zabieg leczniczy wykorzystujący zmienne pole magnetyczne o częstotliwości 2000-3000 Hz, wykazujący efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy. Stosowany w celu przyśpieszenia zrostu kostnego,regeneracji tkanek miękkich,stymulacji krążenia obwodowego, poprawiając metabolizm wapnia w osteopenii i osteoporozie.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie