Ważne

W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r.w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U.2020 poz.491), na podstawie § 6 ust.1 pkt 3,  Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik w Nałęczowie wprowadza czasowe ograniczenie działalności, w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, o której mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1056, z 2019 r. poz. 1815 oraz z 2020 r. poz. 284) polegające na nieudzielaniu pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej do odwołania.

 
 Wobec powyższego rezerwacje Gości pełnopłatnych zostaną przeniesione na nowo uzgodnione z Państwem terminy.
Kontakt z recepcją codziennie w godz.7-19 tel. 81 5014751 lub rezerwacje@sanatoriumrolnik.pl
 
Jesteśmy w gotowości aby jak najszybciej móc świadczyć dla Państwa nasze usługi.
 
Czekamy cierpliwie na odwołanie stanu epidemii.
Zostańcie teraz w domu.
W związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o uruchamianiu uzdrowisk od 15 czerwca br. uprzejmie informujemy,
że czekamy na szczegółowe wytyczne i zalecenia.
Poinformujemy Państwa o dodatkowych niezbędnych wymaganiach do rozpoczęcia kuracji, jak tylko będą gotowe odpowiednie przepisy i procedury.
Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Sanatorium Rolnik położone jest w sercu parku zdrojowego o pow. ok. 16 ha, przylegającym do lasu zakładowego. Otoczenie wyróżnia różnorodność szaty roślinnej, liczne naturalne wąwozy lessowe, a przede wszystkim cisza i spokój sprzyjająca wypoczynkowi.

W czasie pobytu sanatoryjnego organizowane są spacery literackie do:

  • Chaty-Stefana Żeromskiego, oryginalnej pracowni pisarza z 1905 r.
  • Ochronki zbudowanej dzięki staraniom autora "Popiołów" w 1907 r. gdzie obecnie mieści się  Muzeum Bolesława Prusa.

Kuracjusze mogą korzystać z ogólnodostępnej oferty kulturalnej, uczestniczyć w imprezach muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej Viva il Cantare, M Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny, Międzynarodowy Festiwal Nałęczów i Skrzypce, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, brać udział w imprezach cyklicznych: Majówka z Panem Prusem, Noc Muzeów, uczestniczyć w pokazach z okazji Międzynarodowych Zawodów Balonowych oraz  spektaklach teatralnych, kiermaszach, wystawach i projekcjach filmowych.

  • Miłośnicy literatury mają na miejscu bibliotekę zaopatrzoną w bogaty księgozbiór.
  • Czas popołudniowy i wieczorny można spędzić przy muzyce i tańcu w kawiarni sanatoryjnej.
  • Na terenie obiektu znajduje się kaplica, w której odbywają się Msze św.  

 Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie